Páratlan élményt nyújthat például egy helikopteres sítúra a kamcsatkai vulkánok tetején. Tapasztalt idegenvezetőink társaságában a gleccserek és a Viljucsinszkij (2174 m), Mutnovszkij (2322 m), Gorelij (1829 m), Zsirovszkij (1125 m), Aszacsa (1909 m) vulkánok lejtőit fedő végtelen hómezők között sielhetnek. A távol-keleti félsziget területének nyolcvan százalékát hegyek foglalják el. A közel háromezer vulkán 400-4750 méter közötti magasságra nyújtózkodik (29 tűzhányó napjainkban is aktív).
A Kamcsatka-félsziget Szibéria (Oroszország) távolkeleti területén helyezkedik el. A misztikus félszigetről még az oroszok sem tudnak sokat, más népek pedig még kevesebbet. E különleges vidékre régebben hónapokig tartott eljutni, 1990-ig pedig teljesen lezárt volt a terület a külföldiek előtt.
Márpedig Kamcsatka igen izgalmas úticél. Bolygónk egyik legritkább népsürűségű területe – közelebb Alaszkához mint bármely más oroszországi nagyvároshoz. A tűzhányok följeként is ismert félszigeten szinte mindenűtt érintetlen a táj amerre csak a szem ellát. A tűz és a jég metszőpontjában pedig ezek a vulkánok fantasztikus sielési környezettel szolgálnak, ám kizárólag helikopterrel közelíthetők meg.
A helikopterek háztól házig szállítják a túrázókat, akik naponta több, egymástól távol eső helyen is hódolhatnak a sízés örömeinek. A helikopter landolása általában a folyamat legnehezebb része, hiszen a pilótának viszonylag gyorsan ismét fel kell emelkednie, így a túrázóknak körülbelül másfél méter magasságból kell a helikopterből kiugraniuk. A látvány, a panoráma egyszerűen lélegzetelállító e tájon. Nyoma sincsen a civilizációnak egy olyan területen amely akkora, mint Németország, Svájc és Ausztria együttvéve. Mindössze körülbelül kétszázötvenezer ember él e hatalmas kiterjedésű vidéken. Óriási területeket lehet besielni.
A Mutnovszkíj-vulkán például a világon azon igen kevés helyek egyike, ahol aktív vulkanikus kráter mellett lehet elsielni, a kráterből gomolygó füst- és gőzfelhőbe burkolódzva. Ez igazán különleges élmény. A hegylejtőkön pedig gyakran oly sok a porhó, hogy a sielés közben felcsapódva akár a sielő nyakáig is felérhet. Mintha hófelhőben sielnénk noha felettünk az ég szikrázóan kék. Sokak szerint ez olyan érzés mintha vizen lebegve síznénk.
A helisízés csak tapasztalt, haladó sielőknek ajánlott, akiknek már nem okoz gondot egy komolyabb pálya. Noha vannak könnyebben besízhető terepek is - e terep- és időjárási viszonyok hirtelen és drasztikusan megváltozhatnak, ami akár izgalmas is lehet, de veszélyforrás is egyben. A megbízható tudáson túl fontos, hogy a sízők edzettek is legyenek, és a szezont ne azonnal a legnehezebb terepen kezdjék.